Genel Bilgiler

Hidek Hidrolik

Boru Bağlantı Elemanlarının Fonksiyon Tanımları

Bağlantı normları W DIN 3861' e (24° konik) uygun DIN 2353 / DIN EN ISO 8434-1 boru bağlantıları ve onların standart boru yapılarına uygun bağlantı elementleridir. Bağlantı elemanları ve borular arasındaki fonksiyonel ve sızdırmazlık bağlantıları genelde aşağıdaki ilişkiyi sağlar. Seçimin, teknik beklentilere uyarlanması gerekmektedir. Boruların bağlantı noktalarında, farklı bağlantı sistemlerimiz sayesinde değişik versiyonlara imkan sağlamaktayız.


İki Kademeli Yüksüklü Boru Bağlantıları


Çift dişli bir kesme halkası kullanılması, birçok gereksinim için avantajlar sunar. Birleştirme somunu sıkıştırıldığında ön kesici kenar ve ardından ikinci kenar boruyu kavrar. Kesici kenarların işlevsel kesilmeleri tamamlandıktan sonra, kesme derinliği kesme halkası tasarımı ile sınırlıdır. Aynı zamanda, halka boru ve bağlantı parçası arasında kama oluşturur. Hem enine hemde boyuna kavrama yöntemi gerçekleşmiş olur.Profil şekli ve kalıpsal kilitlemeye bağlı olarak, bağlantıya uygulanan kuvvetler tüm konik yüzeye eşit dağıtılır. Bu, titreşimlere, bükülme stresinde basınç ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı optimum koruma sağlar.


O-Ring Adaptörlü Bördel Tipi Bağlantılar


Bördel tipi bağlantılar sayesinde boru formu W DIN 3861'e uygun, 37 ° bördel boru uçları arasında güvenli bir bağlantı sağlar. Montajı kolaydır ve gereken sıklıkta tekrarlanabilir. 37 ° bükülmüş konik boru (O-Ringli bördel yüksüğü takılmış halde) durdurma hissedilene kadar bağlantı parçasına sokulur. Konik halkanın şekli nedeniyle bağlantı parçasına hafifçe sıkıştırılmıştır. Birleştirme somunu sıkıştırıldığında,baskı yakası borunun önceden oluşturulmuş 37° 'ne doğru bastırır ve bu boru 37° Konik halkanın konik kısmına karşı bastırır. Metalik / elastomer conta ile güvenilir bir sızdırmazlık sağlanmış olur. Tüm boru bağlantısı yüksek basınçlara dayanabilir ve alternatif bükme momentleri ve titreşimleri emer. Ayrıca yüksek sıcaklık dalgalanmaları fonksiyonu etkilemez.


Kaynaklı Konik Boru Bağlantıları


Yüksüklü boru bağlantılarına alternatif olarak en uygunu kaynaklı ko- nik boru bağlantılarıdır. Bu bağlantılarda W DIN 3861 ve buna uygun somunlu rakor gövdeleri kullanılır, boru çapları aynıdır. Metal ve ilave O-Ring sayesinde kaynaklı konik bağlantı ve rakor gövdesi arasında güvenilir ve sızdırmaz bir bağlantı sağlar. Bu kombinasyon yüksek basınç, özellikle anlık yüksek basınçlar, titreşimler ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı güvenilirdir.


Pimli Konik Boru Bağlantıları


Kullanılan pimli konik bağlantı (24°) için standartlara uygun boru bağlantısı (Form W DIN 3861 e göre) kullanılmalıdır. Pimli konik bağlantıya takılan O-Ring, yüksek güvenlikli metalik/ elastomer sayesinde sızdırmazlık sağlamaktadır. Zor şartlarda ani basınç artışlarında ve titreşimlerden et- kilenmez. Ebatlar DIN EN ISO 8434-1 e uygundur. Boru bağlantısına bağlı olarak tercihen yüksük, bördel veya kaynaklı konik bağlantılar tercih edilebilir.


Malzeme ve Mekanik Özellikleri


PH Hydraulic ve Virgo Fittings markalarımızın ürettikleri boru bağlantı elemanların ve soketlerin malzeme özelliği X2CrNiMo veya X6crNiMoTi dir. DIN 17440 normuna göre numaraları 1.4404 (AISI 316 L) ve 1.4571 (AISI 316 Ti) dır. Paslanmaz çelik ürünlerimizin korozyona, kimyasallara, yüksek basınca ve sıcaklığa dayanaklıdır.
İzin verilen sıcaklık aralığı ve daha yüksek sıcaklıklar için hesaplama basınçlarına kıyasla gerekli basınç düşüşleri,% 1 darbe gerilmesinin (DIN EN 10216-5) azalmasına karşılık gelir.Diş ve Ölçü Standartları


Boru bağlantıları için Metrik ISO diş - DIN 3852 veya ISO 6149, UNF / UN-diş - SAE J 514NPT diş - ANSI / ASME B1.20.1-1983
Boru bağlantıları için Metrik ISO diş (silindirik) - DIN 13, Whitworth boru dişi (silindirik) DIN / ISO 228
Metrik konik erkek diş DIN 158, Whitworth dişi konik DIN 3858